Jak dbać o zegarek, aby służył latami?

Jak dbać o zegarek, aby służył latami?

Obecnie każdy może sprawdzić godzinę na swoim telefonie, ale klasyczne zegarki naręczne nie wychodzą z mody – choć nie są już tak popularne, jak choćby na przełomie wieków. Ale właśnie dzięki temu, że nie są tak powszechne jak niegdyś,  dodatkowo zyskały na znaczeniu. Stanowią nie tylko element stylizacji, ale również świadczą o dobrym guście i poczuciu smaku osoby, która korzysta z klasycznego zegarka z tarczą.

Aby zegarek służył przez wiele lat, istnieje kilka prostych zasad, których należy przestrzegać. Poznaj je, a zyskasz pewność, że Twój model zawsze będzie działać bez zastrzeżeń!

Jakiej opieki wymaga Twój zegarek?

Metody konserwacji są takie same dla każdego rodzaju zegarków, dlatego poniższe zalecania nadadzą się zarówno dla osoby, która posiada kwarcowy lub mechaniczny zegarek męski, jak również zegarek damski. Jeśli nie jest to model przeznaczony dla osób uprawiających sport, należy pamiętać, aby unikać nadmiernych wstrząsów, uderzeń oraz upadków. Gdy zdejmuje się go przed snem, powinien być na ten czas przechowywany w miejscu, w którym nie będzie narażony na niskie oraz wysokie temperatury, a także całkowicie stabilnym podłożu.

Jeśli używa się zegarka mechanicznego, ważne jest, aby nakręcać go regularnie, co zapewni ciągłą pracę mechanizmu. Osoby, które dysponują kilkoma zegarkami, mogą zainwestować w rotomat – specjalny mechanizm, który utrzymuje urządzenie w stanie ruchu, pozwalając na samoczynne naciąganie sprężyny. Nie można również zapomnieć o konserwacji części mechanicznych. Jednak jest to czynność, która powinna zostać przeprowadzona przez specjalistę, czyli zegarmistrza. Polega na wymianie starego smaru lub oleju, co pozwala na zmniejszenie tarcia elementów mechanicznych, bardzo pozytywnie wpływając na ich żywotność oraz bezawaryjność.

Samodzielnie można natomiast czyścić szkło oraz kopertę. Ważne jest, aby używać do tego środków, które nie będą powodować zarysowania materiałów. Unikaj środków czyszczących na bazie alkoholu oraz szorstkich materiałów podczas czyszczenia!

Zegarki dla każdego na Briju

Jednym z kluczowych warunków, jakie musi spełniać zegarek, aby można było o nim myśleć w kontekście wieloletniego użytkowania, jest jego jakość. Dlatego wszystkie zegarki na Briju.pl to modele uznanych marek, którym estetyki dodaje skórzany pasek lub elegancka bransoleta. To doskonałe połączenie jakości z elegancją.

Każdy zegarek męski – Briju oraz zegarek damski w ofercie Briju to gwarancja pełnej satysfakcji. Zobacz, wybierz i zamów model dla siebie już dzisiaj!