Wizualizacje pokoików Niny i Brunka + tablice inspiracji

Jakim jesteś typem?

  1. Widzisz wszystko w wyobraźni, co chciałabyś mieć w danym pomieszczeniu? Wchodzisz do pustych 4 ścian i już wiesz gdzie będzie łóżeczko dziecka, gdzie dywanik, gdzie kwiatek?
  2. Czy zupełnie odwrotnie – podoba Ci się wiele rzeczy, ale nie umiesz ich zestawić? Niby lubisz jakiś styl, ale inne też są spoko. Nakupujesz mnóstwo pięknych ozdób a potem zestawiasz je ze sobą i do siebie nie pasują… Nie umiesz wyobrazić sobie nawet tego co gdzie się zmieści…?

Ja jestem zdecydowanie typem nr 2 – niestety 😀

Dlatego zdecydowaliśmy się na pomoc Kamili nie tylko w kwestii układu funkcjonalnego, ale również wizualizacji pokoików, doboru dodatków, mebli.

Na początku były mood boardy. Kamili propozycje od razu przypadły nam do gustu. W przypadku pokoju Brunka powstały 2 niewiele różniące się tablice.

„Moodboard – to tablica inspiracji. To źródło ciekawych pomysłów, rozwiązań, wzorów i kolorów, które chcielibyśmy wykorzystać przy aranżowaniu domu.” [1]

Moodboard Brunka:

Prosiłam Kamilę o akcenty boho, naturalne barwy i wspomniałam, że jeśli coś będzie pasowało z obecnego pokoiku, to mozna wykorzystać.

Wersja z zielonym:

Wersja 2 z niebieskim:

Moodboard Ninki:

Według wskazań Ninki miał być fiolet i klimat wakacji.

Wizualizacje

Wizualizacje to jak dla mnie najprzyjemniejszy etap! Widzę cały pokoik i wreszcie wiem co jak będzie wyglądało. Wtedy też nasuwają się kolejne spostrzeżenia. Dodatkowo – to moment także ciekawy dla dzieci. Fajnie zaczynają rozumieć co się dzieje, planują gdzie będą chować zabawki, uczyć się i odpoczywać. Ninka miała też swoje opinie o niektórych elementach pokoju i dzięki wizualizacji możemy wprowadzić zmiany zanim te rzeczy zostaną kupione 😉 (wtedy byłby już problem :P)

Na pierwszy rzut – pokój Brunka!

Pokoik jest długi i wąski. Mimo tego chciałam dużo miejsca do zabawy na podłodze. Brunko to nie dziecko, które znosi zabawki do salonu i siedzi z nami. On wychodzi do swojego pokoju i czuje się tam świetnie – cała podłoga jest jego i naprawdę potrafi się fajnie bawić! W tej części jest wykorzystana mniejsza biblioteczka z obecnego pokoiku.

Pod oknem jest niskie biurko. Dopasowane do aktualnego wzrostu Brunka. Wolę zmienić je nawet za rok-dwa, jeśli nam wystrzeli w górę 😉 niż żeby miał od początku biurko wyższe – przy którym nawet nie będzie siedział. Zależało mi bardzo na dobrej segregacji zabawek – już teraz tak funkcjonuje jego pokój, że w osobnych pudłach są dinozaury, Lego, Playmobil, autka, elementy od pociągów itd. IKEA jest w tym przypadku bardzo pomocna 🙂

Skrzynka na kółkach na zabawki jest z obecnego pokoju Brunka. Trzymamy tam Lego Duplo 🙂 Nad skrzynką Kamila zaproponowała lusterka na niskiej wysokości. Ciekawe czy zmotywuje go to do samodzielnego ubierania…? 😀

Pomysł na szafę podsunął mi Pinterest 🙂 Mam nadzieję, że zmieści bardzo dużo ubrań, także tych zimowych-latem i letnich-zimą oraz “za małe” i “na potem”, bo w naszej garderobie nie będzie już na to miejsca 😉

Teraz czas na pokoik Ninki

Przy nim pracowała Kamila, ja i Nina oczywiście! Nina ma swoje zdanie i w zasadzie uczestniczyła w każdym etapie projektowania. BARDZO spodobała jej się propozycja Kamili, miała malutkie uwagi (tylko jedna z lamp i drewniana roleta jej się nie spodobały-będziemy myśleć co zaproponować zamiast).

Piętrowe łóżko było marzeniem Ninki. Chciała mieć swoją bazę – i zdecydowałyśmy, że łóżko na dole (żebyśmy mogli nadal wspólnie z nią czytać, leżeć i tulić się wieczorem <3), a miejsce zabaw-na górze. Bardzo podobają mi się liny, flaming i wieszak z lodami. Wakacyjnie – tak miało być!

Baza:

Miejsce na książki jest ważne – Ninka ma ich sporo. Zwykle czytamy przed snem, więc to miejsce jest świetne! Może je sięgać bez wychodzenia z łóżka. W dzień może też czytać w bazie do góry 🙂 Huśtawka była jedną z Niny próśb – postawiliśmy na styl boho. Tapeta – Nince podobały się różne na Pintereście. Ja nie jestem zwolennikiem, ale Kamila znalazła bardzo ładną! I z kamperkiem!

Ninka dużo tworzy. Jej biurko to wieczny bałagan, bo nie ma na nic miejsca! Mam nadzieję, że taki długi blat i wiele miejsc na przechowywanie sprostają Niny potrzebom. Jeśli nie – pozostanie tylko wynająć jej osobne mieszanie 😛

Toaletka to must have w pokoju Niny! w końcu chce zostać kosmetyczką. Ma całkiem sporo przyborów i zdarza mi się pożyczać od niej złote cienie i szczoteczki do rzęs 😀 Tutaj toaletka ma przepiękne lustro w wakacyjnym klimacie!

Z tej strony widać też dużą szafę garderobianą. Podobnie, jak w pokoju Bru – liczę, że zmieści się tam dosłownie WSZYSTKO.

Szczegóły tego projektu są opisane u Kamili na blogu: https://www.wnetrzadladzieci.pl/inspiracje/wizualizacje-pokoju-ninki-i-brunka/

Meble, dodatki – nie wiem na razie skąd i za ile (poza lampką na biurko z IKEI – bo już ją mamy oraz lampką-flamingiem z Little Lights ;)). Kamila będzie pomagać nam w wyborze sklepów i wykonawców. Na pewno podzielimy się z Wami także tym etapem realizacji projektu 🙂

I JAK WAM SIĘ PODOBA? <3

 

[1] źródło: www.ladnydom.pl

 

Komentarze