Warsztaty #NIEHEJTUJ i prelekcje “Kiedy Mama Nie Patrzy” – o czym, dla kogo i jak to załatwić?

Otrzymuję mnóstwo pytań o warsztaty #NIEHEJTUJ dla dzieci oraz prelekcje #KiedyMamaNiePatrzy dla nauczycieli i rodziców – pytacie dla kogo dokładnie są przeznaczone, jakie tematy tam poruszamy oraz jak to zrobić żebym do Was przyjechał. Postaram się zebrać tutaj wszystko w pigułce, tak żebyście nie musieli juz pytać, a wysyłać gotowe zapytanie o termin 🙂

Warsztaty #niehejtuj

 1. Dla kogo? Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Łączymy klasy w grupy podobne wiekiem, np. 1-3, 4-6, 7-8 oraz uczniowie szkół średnich, a nawet wyższych (wiek tutaj nie ma znaczenia – zawsze dostosowujemy warsztat pod wiek uczestników)
 2. Jak duża grupa? Zajęcia przeprowadzamy w grupach 2-3 klas. Utrzymujemy wtedy kameralną, luźną atmosferę.
 3. Jaką formę mają warsztaty? Warsztaty mają formę dyskusji. Zawsze zachęcamy uczniów do aktywnego uczestnictwa – zadawania pytań, wchodzenia w dyskusję.
 4. Jak długo trwają warsztaty? Zajęcia trwają 45 minut i najczęściej odbywają się w ramach godziny wychowawczej.
 5. O czym rozmawiamy? O hejcie – skąd się bierze, kim jest hejter, jak rozróżnić hejt od krytyki, jak radzić sobie z hejtem, co zrobić kiedy hejt dotyka nas lub naszych znajomych oraz jakie są jego skutki – zarówno psychiczne jak i prawne.
 6. Jaki jest program zajęć? Program warsztatów został opracowany wraz z psychologiem i radcą prawnym. Opiera się na moim wpisie na blogu, który znajdziesz TUTAJ – pokaż go dyrekcji, aby przybliżyć temat.
 7. Ile godzin warsztatów możemy przeprowadzić? Możemy zorganizować kilka godzin lekcyjnych pod rząd.
 8. Jaki jest koszt warsztatów? Zamysł był i jest taki, żeby warsztaty dla dzieci i młodzieży były bezpłatne. Potrzebuję jedynie zwrot kosztów dojazdu, który jest uzależniony od odległości i ew. noclegu. Startujemy z Leszna (Wlkp.). Warsztaty nie mają jeszcze ogromnej, komercyjnej skali, dlatego jestem w stanie poświęcić swój czas i energię na ich przeprowadzanie.
 9. Zgody. Do przeprowadzenia warsztatów potrzebujemy zielone światło od dyrekcji – proszę o kontakt dopiero po otrzymaniu zgody. Wtedy ustalimy termin i uzgodnimy koszty dojazdu.

Prelekcje “Kiedy Mama nie patrzy”

 1. Dla kogo? Prelekcje przeznaczone są dla osób dorosłych: rodziców, nauczycieli, pedagogów, a także dyrekcji.
 2. Jak duża grupa? Tutaj wszystko zależy od sali jaką jesteście w stanie zaproponować – możemy przeprowadzić prelekcję dla 50 osób, ale też dla grupy kilkuset osób.
 3. Jaką formę mają prelekcje? Prelekcje mają formę prezentacji wraz z multimediami.
 4. Jak długo trwa prelekcja? Prelekcja trwa ok. 60 minut.
 5. O czym jest prelekcja? O niebezpiecznych zjawiskach w sieci, z którymi codziennie spotykają się dzieci i młodzież. Pokazujemy jakie są obecnie trendy jeśli chodzi o treści oglądane w sieci.
 6. Jaki jest program zajęć? Program opiera się na autorskiej prezentacji, w której oprócz statystyk poruszamy następujące zjawiska: patostreaming, patoinfluencing, treści na youtube, muzyka, gry oraz hejt.
 7. Ile godzin prelekcji możemy przeprowadzić? Do kilku godzin. Wszystko zależy od charakteru wydarzenia, ilości/grup osób.
 8. Jaki jest koszt prelekcji? Koszt jest uzależniony od ilości zajęć, wielkości grup oraz odległości, którą mamy do pokonania. Wycena jest przygotowywana indywidualnie po otrzymaniu wszystkich informacji.

kontakt

W celu ustalenia terminu i kosztów proszę o wysyłanie wiadomości na adres: podziaranytata@gmail.comUWAGA! W temacie wiadomości proszę wpisać “WARSZTATY #NIEHEJTUJ” lub “PRELEKCJE KIEDY MAMA NIE PATRZY” w zależności od wybranych zajęć. Brak odpowiedniego oznaczenia tematu maila może skutkować pominięciem wiadomości.

Komentarze