Prezent na roczek – co kupić dziecku? Co dostał Brunko?

 

Jesteśmy już po pierwszych urodzinkach Brunka. W wiadomościach bardzo często pytacie o to, co kupić – poruszacie temat prezentów i myślę, że jest to zagwostka zarówno dla rodziców, jak i rodziny i znajomych. Co kupić roczniakowi? Na co jest gotowy i z czego będzie się cieszył? I co najważniejsze – jak sprawić, aby prezent posłużył na dłużej i był praktyczny?
 
 
Napiszę Wam co my wybraliśmy dla Brunka i co dostał od rodziny oraz wybiorę inne prezenty, które z pewnością sprawdzą się jako prezent na roczek! Nie będę Was męczył kilkudziesięcioma pozycjami, bo bardziej namieszałbym Wam w głowach niż pomógł ;p Dlatego zobaczycie tutaj tylko te wybrane, które według mnie sprawdzą się najlepiej i łatwo będzie je dopasować do konkretnego malucha 🙂
 
 
Prezenty Brunka
 
 
Zestawy z autkami Tut Tut. My kupiliśmy Brunkowi Auto Transporter z dodatkowym autkiem, a dziadkowie dokupili Wieżę Parkingową oraz autka. Pojazdy śpiewają i opowiadają o tym co robią. Mamy traktor, który mówi o pracy na polu, vana, który wszystko pomieści czy wóz strażacki, który jedzie na akcje. Wieża parkingowa i transporter mają tzw. „stacje” – gdy autko Tut Tut na nich stanie, to mówi coś konkretnego związanego z tym miejscem. Np. jedna ze stacji jest na myjni – wtedy np. autko mówi, że dobrze jest wziąć prysznic po zakończonej pracy 🙂 Wieża ma 6 stacji, a transporter 2.
 
Rowerek trójkołowy – chodzący roczniak pewnie załapie szybko, Brunkowi będzie trzeba jeszcze pewnie z 2-4 miesiące, ale już widać, że bardzo go to interesuje i będzie to wielka frajda.
Brunko dostał taki sam rowerek jaki miała Ninka. To Chillafish, rowerek który z trójkołowca w łatwy sposób można zmienić w rowerek dwukołowy. Nina zaczęła na nim jeździć od razu gdy go dostała – miała rok i 3 miesiące 🙂
 
Lego duplo.Roczek to świetna okazja żeby rozpocząć przygodę z klockami. Brunko dostał zestaw z ciężarówką i klockami przedstawiającymi produkty spożywcze. Możemy zacząć łączyć zabawę z nauką! To też idealna zabawka dla rodzeństwa – niewiele jest zabaw, w które fascynują tak samo mocno 5,5 letnią Ninkę i rocznego Brunka.
 
Foczka z latarnią, która zaczyna grać i świecić po przytuleniu maskotki. Słodki i fajny prezent, który pokaże maluchowi czym jest przytulanie. Latarnia może posłużyć jako projektorek – wyświetla na suficie gwiazdki i sprawdzi się przy wyciszaniu malucha.
 
Traktor z przyczepą. Mieszkamy na wsi, więc Bruno widzi traktory codziennie, dlatego pewnie tak je lubi. Dostał porządny traktor Brudera – i mimo, że nie jest to zabawka typowo dla rocznych dzieci ze względu na skomplikowanie działania, to Brunkowi to nie przeszkadza i bardzo lubi się nim bawić. Ja też 😀
 
 
 
Co jeszcze sprawdzi się jako prezent na roczek?
 
 
Autko na akumulator – my co prawda nasze dostaliśmy trochę wcześniej i po córkach znajomych, ale już teraz widać coraz większe zainteresowanie Brunka. Jest to z pewnością przyszłościowy prezent, który nie posłuży tylko do chwilowej zabawy. Wyjścia na autko będą urozmaicały spacery czy czas spędzany z dzieckiem. A ile frajdy będzie miał tata, który może pilotować tą maszynę! Płeć dziecka nie ma tutaj żadnego znaczenia – Ninka uwielbia to autko i sama jeździłaby godzinami 😉
 
Ukulele– to powiem Wam z mojego doświadczenia 😀 Mam ukulele i ze względów gabarytowych (to taka mega mini gitarka) zacząłem dawać je do zabawy Brunkowi. Niesamowicie załapał o co chodzi i uwielbia na nim „grać”. To świetny patent na zapoznanie dziecka ze światem muzyki i instrumentów. Wszystko poprzez wspólną zabawę. Uderzanie w struny, czy granie pojedynczych dźwięków rozbudzi dziecięcą wyobraźnię i da szansę na ekspresję.
Bruno bardzo lubi też grać ze mną na organach, dlatego tutaj nic nie musi Was ograniczać i zamiast ukulele możecie wybrać mały bębenek czy mini pianinko.
 
 
Tablica manipulacyjna. Świetna sprawa dla ciekawskich dzieci, a szczególnie dla tych, które nie są mocno zainteresowane zwykłymi zabawkami – za to chętnie kombinują przy „zakazanych” sprzętach i miejscach w domu 😉 Brunka tablica to Foxy Family. Ma m.in. światełko, kłódkę, 2 pary drzwiczek, klamka, zamek, sznurowadła itp. Bruno na tym etapie nie wiele potrafi, ale jest bardzo zainteresowany, a kolejne miesiące przyniosą nowe umiejętności, więc zabawka starczy na długo.
 
 
Stoliczek edukacyjny. Wielofunkcyjna zabawka, która zajmie dziecko na dłużej i nauczy nowych umiejętności. Przede wszystkim zachęci dziecko do wstania i korzystania z niego na stojąco. W zależności od stoliczka mamy tam kilka możliwości do pracy manualnej – klawisze, przyciski, coś do otwierania, pisania, wkładania itp.
 
 
Huśtawka do domu. Jeśli mamy miejsce i możliwość możemy pokusić się o taki gadżet. Chyba każde dziecko uwielbia huśtawki i jest to coś, co raczej szybko się nie znudzi i do czego dziecko chętnie będzie wracać. Dodatkowym atutem takiej domowej huśtawki jest to, że nie musimy przejmować się pogodą. Nawet jeśli za oknem leje, jest zimno czy pada śnieg, możemy włożyć tam malucha.
 
Książeczki.Szczególnie takie, w których można coś przesunąć, wcisnąć. Ostatnio Brunko jest bardzo aktywny podczas czytania – naśladuje dźwięki, pokazuje paluszkiem, sam wybiera książeczki. Często aż jęczy i męczy nas o czytanie wybierając co chwilę nową pozycję ze swojej biblioteczki 😛 Oczywiście czytamy od dawna, ale widać, że teraz sprawia mu to wielką frajdę i coraz więcej rozumie.
 
 
Mam nadzieję, że trochę Wam pomogłem i zainspirowałem! 😀 Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na prezent na roczek podzielcie się z nami!
 
Komentarze